Aktualności

Bio-Profil nabywa marki Polfy Łódź

Warszawa, 17 grudnia 2013 - Bio-Profil, spółka zależna Grupy VivaSanté specjalizującej się w produkcji i dystrybucji preparatów typu "self care" oraz środków do specjalistycznego opatrywania ran (Advanced Wound Care) przejęła portfel marek obejmujący Polfa Łódź, Ascalcin i Alugastrin. Obrót brutto preparatów OTC i suplementów diety będących przedmiotem transakcji osiągają 47 milionów złotych w 2012 roku. 27 odpowiedzialnych za ich dystrybucję w 10 000 aptek nadal będzie pełnić: swoje obowiązki w strukturach nowego właściciela.

Przejęcie jest kolejnym krokiem strategicznym w rozwoju grupy VivaSanté na rynku polskim, tuż po ubiegłorocznej akwizycji i integracji spółki Bio-Profil. VivaSanté to francuska rodzinna zatrudniającą ponad 2 300 pracowników, obecna w Europie, Azji i Ameryce. Jej obroty sięgają blisko 500 milionów Euro.

Przejęcie marek Polfa Lódź, Ascalcin i Alugastrin jest dla Bio-Profll doskonałą okazją do dalszego rozwoju i zwiększenia skali działalności. Przyśpieszy to przekształcenie modelu biznesowego firmy z typowego dystrybutora do firmy farmaceutycznej OTC.

Dla Grupy VivaSanté przejęcie to ma kluczowe znaczenie. Dzięki markom Polfy Bio-Profll staje pierwszą filią oddziału „self care" Grupy VivaSanté poza Francją będzie stanowić doskonałą bazę dla ekspansji pozostałych produktów Grupy na terenie Europy Środkowej, Wschodniej i krajów nadbałtyckich.

Bio-Profll jest dynamicznie rozwijającą się w obszarach: dermokosmetyków, suplementów diety, wyrobów medycznych oraz produktów medycyny estetycznej. Firma jest największym w Polsce przedstawicielem renomowanych laboratoriów produkujących preparaty stosowane w medycynie estetycznej oraz jednym z największych dystrybutorów dermokosmetyków na polskim rynku. Ponadto Bio-Profil sukcesywnie wprowadza na rynek marki własne, w tym Urgo, Alvityl, Humer należące do Grupy VivaSanté. Firma poprzez konsekwentny rozwój swojego portfela produktów wzmacnia swoją pozycję rynkową i staje się liczącym graczem na rynku produktów bez recepty (OTC).

Grupa VivaSanté jest francuską spółką rodziną, producentem i dystrybutorem preparatów: typu „self care", w tym uznanych na rynku marek suplementów diety, produktów pierwszej pomocy, leków OTC (Urgo, Juvamine, Humex, Mercurrochrome), dystrybuowanych w aptekach, supermarketach oraz preparatów medycznych przeznaczonych dla profesjonalistów (lekarzy i pielęgniarek), których celem jest skuteczne leczenie owrzodzeń skóry nóg, odleżyn lub ciężkich poparzeń.

Obecna w 13 krajach w Europie, Azji i Ameryce, VivaSanté zrealizowała w 2012 roku obrót w wysokości 492 milionów Euro i zatrudnia ponad 2 300 współpracowników na całym świecie.